Jazero ticha - som transexuál

Autor: Lia Gellért | 7.9.2011 o 21:24 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

  Som transsexuál, už som to prijala, len sa naučiť s tým žiť. Lia pochádza z typickej slovenskej rodiny, žije v malinkej dedinke na východe a študuje ekológiu na univerzite v Košiciach.  

 

Avšak je menšinou v menšine.

 

Lia je transsexuál, ktorý sa vyrovnáva s tým často strastiplným a nemenným stavom, začiatkom hormonálnej liečby, utešuje matku, ktorá šalie z drogovej závislosti Liinej mladšej sestry a následného nečakaného tehotenstva, súčasne ešte stále smúti, pretože v rodine kosila rakovina a to poriadne, zobrala si so sebou Liinho otca.

Menšina v menšine, rakovina ktorá postihuje určité percento ľudí, drogy.., ktoré sú síce už na každom kroku a ak človek iba raz zaváha, stratí nadobro zem pod nohami.. a nakoniec späť k Lii, transexualita, každý človek zo štyridsať tisíc sa narodí so stavom duše , ktorý je v odbornej lekárskej literatúre popísaný ako nemenná porucha sexuálnej identity, teda dievča alebo chlapec, ktorí sa narodia ako transsexuál patria k LGBT menšine a táto porucha sa dá „liečiť“ iba zmenou pohlavia, alebo nezriedka samovraždou, ktorú si mnoho z nich zvolí ako najľahšie riešenie, pri ktorej nemusia čeliť skutočnosti.

Lia to vedela už dávno, ako dieťa tancovala v maminých šatách a hrala sa na princeznú, v škôlke bola za Červenú čiapočku, sledovala Pohotovosť a keď v jednej časti zbadala nádherné mladé dievča, ktoré na konci časti pomedzi vodopád sĺz prezradilo, že sa narodila ako chlapec, Lia vedela, že keď dovŕši 18 rokov, podstúpi operáciu. Nestalo sa tak, bola príliš zbabelá a bála sa čo na to povedia ľudia, potláčala samú seba len aby vyhovela všeobecným očakávaniam verejnej mienky, každú noc zaspávala s myšlienkou, aby v spánku umrela a ráno sa už nezobudila a nemusela sa pozerať na seba v zrkadle. Takto zaspávala a vstávala niekoľko rokov, kým si neuvedomila, že takto to nepôjde ďalej a začala s liečbou.

Podpora rodiny, nuž nemohla sa len tak vrhnúť do veľkého vyznania, keď matka ešte trúchlila za Liiním otcom a jej sestra si medzitým lízala rany v skupinke narkomanov a začala fičať na drogách, správala sa čoraz agresívnejšie a útočila na každého, kto jej chcel pomôcť, až nakoniec otehotnela a ocitla sa v stave, o ktorom zaručene nesnívajú malé dievčatká pri predstave o princovi na bielom koni a nádherných bielych šatách, pretože narkomanky nemajú biele svadobné šaty a princ je miestny drogový díler. Matka na Liu robí nátlak, lebo cíti, že sa niečo a neustále sa hádajú, pretože Lia necíti pevnú pôdu pod nohami, aby len tak vyrukovala s vyznaním storočia, keď vidí, že matka je len krôčik od toho, aby sa pod ťarchou všetkých po sebe odohrávajúcich tragédií nezosypala, preto začala písať blog.

Volám sa Lia, toto je môj denník a som transsexuál.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?